KAD Haber Ve Duyuruları

K.A.D. Haber Ve Duyuruları
Kanyon ve Doğa Sporları Araştırma Derneği | K.A.D. Haber ve Duyuruları ;İstanbul Akçaabatlılar Derneği Şirinevler Şb. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hayrullah ERTEN ve
Yönetim Kurulu Başkan Yard. Sn. Mehmet Gedikli'ye ayrıca İstanbul Akçaabatlılar Derneği
Üsküdar Şb. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İsmail ŞİRİN' e; Derneğimize gösterdikleri
dostluk ve olağanüstü misafirperverlik için teşekkürler ederiz.

2014 yılı K.A.D. - Temel Kanyon Eğitim Programı daha önce de belirtildiği üzere 19.03.2014 Çarşamba günü saat 20:00 de başlayacaktır.
- 19.03.2014 günü ANADOLU YAKASI ve AVRUPA YAKASI ayrımı yapılmaksızın tüm başvuru sahiplerini aşağıda bellirttiğimiz açık adreste bulunan dernek lokalimize bekliyoruz.
ADRES : Fetih cad. No:6 Şahin İş Merkezi Kat:6 Şirinevler - İst.
İrtibat Tel : (0532) 293 93 14 - Ozan DURMAZ

Program
- Tanışma ve Kayıt
- Dernek Hakkında Bilgilendirme
- Eğitim Programı Genel Sunum
- Soru Cevap Bölümü
- Açılış Kokteyli
Not 1 : 19.03.2014 Programı adres ayrımı olmaksızın ORTAK PROGRAM dır. Bu ortak programın sonrasında
İSTANBUL ANADOLU YAKASI ve AVRUPA YAKASI için eğitim ayrılacaktır.
Not 2 : İlişik dosyada Dernek Lokalimizin ve araçla gelecekler için en yakın OTOPARK ın işaretlemelerini uydu görüntüsü ile bulabilirsiniz.
 26.01.2014
- Ekibimiz; gece koşullarında kabiliyetini ölçmek için YARIKKAYA KANYONU’ nda özel bir çalışma yaptı.
- Gece 02:00 da başlayan geçiş sabah 06:15 de başarı ile tamamlandı. Gece karanlığının yanında yağışın da kayganlaştırdığı kayalık zemin, ARAMA – KURTARMA oluşumumuz için son derece büyük fayda sağlamıştır.
14.01.2014
- 2014 Yılına ait EĞİTİM, ETKİNLİK ve PROJE TAKVİMİ 20.01.2014 pazartesi günü web sayfamızda yayınlanacaktır.
- 2014 yılını dernek olarak Türkiye Kanyonlarının keşfine ayırdığımızdan dolayı Temel Eğitim Programı sonrasında yapılacak geçişlerin çoğunluğu keşif ve proje çalışması üzerine olacaktır. Eğitim programımızı başarı ile tamamlayan yeni sporcularında katılabileceği şekilde tertiplenecek olan bu programların kesin bilgileri ise bölgesel iklim koşullarının tahmin edilebilir düzeyde olduğunda yayınlanacaktır. Tüm üye ve takipçilerimize bol keşifli ve adrenalin dolu bir sezon dileriz...
03.12.2013
- Olağanüstü Genel Kurul kararı… Derneğimiz, önünü açacak ve çalışma düzenini daha da etkin hale getirebilmek adına yeni oluşumları hayata geçirilebilmesi için toplantı kararı aldı.

01.12.2013
- Men’s Fitness dergisi, derneğimizin hem medya sponsoru oluyor hem de Kanyon sporu için ayırdığı 6 tam sayfa ile Türkiye’de kanyon sporunun ilk kez medya destekli tanıtımını yapıyor. Tüm içerik bilgisi ve resimler ise elbette derneğimiz kaynaklarından…
- Keremali Dağı Faaliyeti… Derneğimiz; kendi çizgisine uygun hiking faaliyetleri ile hem kanyon geçişlerine uygun zemin hazırlamayı hem de üye ve takipçilerini her an zorlu kanyon sezonuna hazır tutmayı hedeflemekte…
29.11.2013
- Web sitemiz yeni görüntüsü ile yayında…Yurtiçi ve yurtdışından tüm kanyon sevdalıları ve bu spora yeni başlayacaklar için kaynak niteliğinde bir içerik hedefleyen yeni sitemiz, İngilizce dil seçeneği ile de hizmet verecektir.
23.11.2013
- Kişisel teknik gelişim eğitimi… Yıl içerisinde sıklıkla tekrarlanan eğitimlerimizden biri daha. Amaç üye ve takipçilerimizin teknik eğitim düzeylerinin gelişimine katkıda bulunmak.
17.11.2013
- Geleneksel İstanbul Maratonu’na bu sene ilk defa dernek olarak katılım gösterdik. İlk ama kesinlikle son olmayacak…
08.11.2013
- Yarıkkaya Kanyonu faaliyeti. Derneğimizin son yıllarda oluşturduğu güzel bir gelenek daha. Sezon Yarıkkaya’da açılır ve yine Yarıkkaya’da kapanır. Yine bir kanyon sezonunun kapanışı.
05.11.2013
- Kaza…Dernek başkanımız Ozan DURMAZ, Saklıkent Kanyonu geçişi sırasında kaza geçirerek ayağını kırıyor. Yaşanan bu olumsuzluğa rağmen geçiş diğer ekip üyelerinin soğukkanlı ve üst düzey deneyimleri ile sorunsuz olarak tamamlanıyor.
03.11.2013
- Saklıkent Kanyonu geçişi…Uzun süredir hiçbir ekip tarafından geçiş yapılmayan bu kanyonda, tamamen deforme olmuş tüm iniş istasyonları yenilendi. Toplamda 23 adet istasyon ile bundan sonra geçiş yapacak ekipler için rota sabitlenmiştir.
22.09.2013
- Kişisel teknik gelişim eğitimi… Yer Ballıkayalar. Üyelerimizin ve takipçilerimizin teknik gelişimleri üzerine çalışma.
09.08.2013
- Tazı Kanyonu geçişi. Türkiye’nin en görkemli kanyonlarından biri olan Tazı Kanyonu, ekiplerimiz ile yine buluşuyor.
01.08.2013
- “Doğa Dostları Ormanı” resmen başlıyor. K.A.D. ; sosyal sorumluluk projeleri ile de bundan böyle örnek olacak. Bizi çok heyecanlandıran bu proje de hedef 2.000 ağaçlık bir orman yaratmak.
05.07.2013
- Valla Kanyonu geçişi. Geçmiş yıllarda kazalar ve mahsur kalmalar ile sıklıkla gündeme gelen Valla Kanyonu’na bu defa çok önem verdiğimiz bir amaç uğruna giriyoruz. 2012 de hayatını kaybeden dağcı arkadaşımız Anıl BAKAR’ın kaza geçirdiği noktaya, onu her zaman hatırlatacak ve geçiş yapan tüm kanyoncuların dualarını alabileceği bir anıt yeri oluşturuyoruz. Bu geçiş; aynı zamanda hem ufak bir kazaya hem de son derece mutluluk verici başka olaylara da sahne oluyor. Üyelerimizden Kaan YAYLA’nın çıkan omuzu için verilen kamp kararı, kanyona serinlemek için girmiş ama kontrolü kaybederek sürüklenmiş bir kişinin ekibimiz tarafından bulunarak hayatının kurtarılmasını sağlıyor. Aynı zamanda çok yüksek su debisinde yapılan bu geçiş tüm üyelerimize inanılmaz tecrübeler kazandırıyor.
30.06.2013
- Kazandere Kanyonu faaliyeti. Dostluğuna önem verdiğimiz gruplar ile yaptığımız ortak bir çalışma örneği. Farklı grupların doğadan başka hiçbir düşünce olmadan birlikte paylaşımda bulunabileceğinin en güzel örneği Osman DİNÇ rehberliğinde Extrek ile yaşanıyor.
>
18.05.2008
- Horma Kanyonu geçişi. Eğitim programımızın saha uygulamalarından biri daha. Erken sezonda yapılan geçiş çok yüksek su debisi ve alışılmışın dışında aksiyon ile sorunsuz tamamlanıyor. Bu kadar yüksek su debisinde geçiş Horma Kanyonu için bir ilk.
04.05.2013
- Yenipazar Kanyonu geçişi. Eğitim programımızın orta zorlukta saha uygulama kanyonlarından biri. Yüksek debide ve erken sezonda bir geçiş. Ulaşımda yaşanan gecikme kanyona da geç girişe sebep oluyor. 2 saat süre ile tamamen karanlık ortamda da devam eden geçiş, gece kanyon geçiş pratiği üzerine örnek olacak nitelikte sorunsuz ve keyif içerisinde tamamlanıyor.
13.04.2013
- Yarıkkaya Kanyon geçişi. Eğitim programımızın ilk kanyon saha uygulaması. Kuru ama son derece zorlu teknik yapısı, bundan sonra yetişecek kanyoncuların deneyim düzeyini tamamen yükseltecek seviyede. K.A.D. a yakışanın en üst düzey teknik seviye olması gerektiği bundan böyle tescilli.
31.03.2013
- Melen’de Rafting heyecanı. Her yıl yapılan ve su okuma alışkanlığı ve bilgisi için önem verdiğimiz bir etkinlik. Ana konumuz olmamakla beraber tüm sulu kanyonlarda buradan kazanılan tecrübenin kullanılacağına eminiz.
27.03.2013
- Eğitim Programı başlıyor. 6 hafta sürecek program son derece detay ve zorlu saha uygulamaları içeriyor. Amaç her koşula alışık ve hiçbir koşulda zorlanmayan kanyoncuların yetişmesini sağlamak.
28.12.2012
- Olağanüstü genel kurul ile seçilmiş yeni yönetim kurulu göreve başlıyor. Amaç hedefleri yüksek bir K.A.D. yaratmak.      

Tüm hakları firmamıza ait olup referans bölümündeki logolar ilgili şirketlere aittir.
© Copyright 2004 | 2024

Bölgesel Seo Web Tasarım Ajansı
Bölgesel Seo Web Tasarım